7 способів побудувати довірчі відносини
Довіра – одна з головних складових емоційної близькості у парі. Для здорових, гармонійних відносин вона просто необхідна. Однак дуже часто ми відчуваємо труднощі з тим, щоб довіритися партнеру і отримати відповідь довіру. Над вами може витати привид колишніх, невдалих відносин. Можливо, ви з дитинства не звикли комусь довіряти.
Це керівництво для тих, хто готовий витратити час і сили, щоб відчувати спокій і впевненість у своєму партнері. Для тих, хто хоче природних гармонійних відносин, в яких кожен впевнений в порядності та доброзичливості іншого.
Тримайте обіцянки
Пам’ятаєте, як у дитинстві мама обіцяла у вихідні зводити вас в парк атракціонів, але потім або замоталася, або забула про це? Або як шкільна подружка казала, що поділиться шоколадкою, але в підсумку з’їла її сама? У перший, може, навіть вдруге, ви повірили цим обіцянкам, а потім перестали – просто тому, що довіра була підірвана. Так і в дорослому житті: один раз солгавши або не виконавши те, що обіцяли, ми ризикуємо втратити довіру. Намагайтеся не брехати, навіть у дрібницях, особливо в тому, що стосується ваших почуттів до коханої.
Не поспішайте
Напевно в перший робочий день у новому офісі ви базікали з новопридбаними колегами про погоду, природу і інших незначних речах. Але через пару місяців, після того, як ви разом попрацювали над проектами, «прикрили» один одного від начальства і разом справлялися з авралами, ви зрозуміли, що можете покладатися один на одного.
Довіра не може виникнути спонтанно і швидко, воно вимагає часу. Воно поступово зміцнюється після того, як партнер не на словах, а на ділі довів, що заслуговує того, щоб йому довіряли. Причому це можуть бути дріб’язкові, зовсім не важливі вчинки. Наприклад, пообіцяв, що допоможе вам полагодити телефон, і не підвів. Запам’ятав, що у вас алергія на арахіс, і наступного разу купив мигдальні горішки. Знайшов потрібні слова, щоб заспокоїти вас після неприємностей.
Пам’ятайте про повагу
Довіра і повага завжди йдуть рука об руку. Адже складно довіряти тому, що знецінює наші почуття, сміється над нашими захопленнями, насміхається над зовнішністю або розумом. На жаль, саме в близьких відносинах люди схильні більше всього проявляти неповагу до партнера. Один раз невдало пожартуйте над його близьким другом – і чоловік перестане вас знайомити з приятелями. Один раз посміхнетесь, коли він буде ділитися дитячими спогадами – і він замкнеться в собі, перестане проявляти свої почуття. Пам’ятайте про це всякий раз, коли ви готові зробити або сказати щось, що може образити почуття власного достоїнства вашого партнера.
Рухайтеся маленькими кроками
Сумніви у щирості і навіть порядності партнера в самому початку – це нормально. Якщо ви відчуваєте, не намагайтеся переконати себе в протилежному. Тим більше, якщо ваша довіра було вже обманули в минулих взаєминах. Краще створюйте (або помічайте) ті ситуації, які можуть спростувати ці сумніви. З часом, зв’язавши кілька фактів воєдино, ви зможете переконатися, що вчинки чоловіка дійсно говорять про його щирості або порядності.
Говоріть про свої почуття, особливо якщо це важко
Одна з складових емоційної близькості – це впевненість у тому, що партнер не відмовиться від вас навіть якщо ви зробили помилку або опинитеся не так добре, як хотілося б. Навіть, коли він не згоден з вами, він знайде час і душевні сили вислухати вас, спробувати зрозуміти. Тому намагайтеся не уникати важких або незручних тем, пов’язаних з почуттями і переживаннями. Навчіться обговорювати «слизькі теми» так, щоб не перетворювати розмову суперечка або конфлікт.
Колекціонуйте загальні враження
Ніщо так не зближує, як спільно пережиті пригоди або справа, якою ви займаєтеся спільно. Вихід із зони комфорту часто оголює ті якості, які зазвичай залишаються непоміченими. Мало того – воно дає відчуття спільно пережитого емоційного досвіду, який зближує людей. Тому організовуйте поїздки, починайте разом займатися спортом, готуйте їжу в чотири руки – робіть все, що вам по душі. Але тільки вдвох!
Будьте готові не тільки віддавати, але й отримувати
Один може вкладати у відносини більше почуттів і емоцій, інший – трохи менше. Важливо, щоб обидва партнери були задоволені і тим, скільки вони віддають, і тим, скільки вони отримують: уваги, любові, зусиль. Час від часу ви будете більше піклуватися про свого партнера, що він про вас. Але якщо у вас дійсно довірчі відносини, це не буде вас напружувати: ви будете впевнені, що, якщо ви будете потребувати в його турботі, він її обов’язково проявить. Однак якщо на самому початку вашого роману ви будете забороняти йому вкладатися у відносини (наприклад, відкидати його подарунки або відмовлятися від його допомоги), це точно так само зашкодить їм, як і споживацьке ставлення до нього.