Всесвіт

Найбільший кратер від метеорита

Дуже цікаво, де знаходиться та який найбільший кратер від метеорита. Люди звикли виділяти найкраще з усього, що є навколо нас. Мабуть, просто необхідно визначити найбільш, так би мовити, велику яму.

Акраман

Найчастіше після падіння великих метеоритів на Землю утворюються кратери. Що це взагалі таке?

За визначенням, кратери – це заглиблення на поверхні, що формою нагадує чашу. Зазвичай мають зовнішнє кільце, яке виступає над поверхнею за межі поглиблення. Вони можуть утворюватися при падінні метеоритів або мати вулканічне походження.

Варто відзначити, що на земній поверхні з часом вони піддаються ерозії з-за вітру і дощу.

Де знаходиться найбільший кратер на Землі від метеорита

По суті, найбільший кратер повинен був з’явитися від . Як відомо, це метеорит Гоба. Але його знайшли в землі, а кратера від нього не було. Виходить, логіка тут не працює.
Завдяки геологам, їх роботі та дослідженням були знайдені і визначені великі воронки на поверхні нашої планети. Після їх вивчення з’ясувалося, що деякі з цих поглиблення є результатом зіткнення космічних тіл із Землею. Іншими словами, були виявлені метеоритні кратери.

Карський

За даними вчених, найбільший кратер носить ім’я Вредефорт і має діаметр 300 км. Цей ударний кратер, розташований в ПАР, в 120 км від міста Йоганнесбург.
Що цікаво, Вредефорт настільки великий, що всередині нього знаходиться ціле місто з однойменною назвою. Власне, звідси й ім’я.
Причому Вредефорт – це другий із самих древніх кратерів, які відомі на даний момент. Його вік складає більше 2 млрд років, а він утворився в результаті зіткнення астероїда з Землею.
До того ж, зараз Вредефорт входить в перелік об’єктів Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.

Вредефорт

Ударні кратери від метеоритів на Землі. Топ-10

На даний момент точно встановлено понад 200 великих ударних кратерів. Однак їх список постійно росте, звичайно не набагато. Поки найбільше виявлено в районах, найбільш вивчених геологічно. Наприклад, таких як Північна Америка і Європа. Насправді, для них характерно довільне і непередбачуване розташування.
За оцінкою вчених, розміри заглиблень різні: від 10 метрів до 300 кілометрів. Також вони мають різний вік.
Отже, список найбільших заглиблень Землі космічного походження із зазначенням місцезнаходження і діаметром:

  1. Вредефорт – ПАР, Фрі-Стейт – 300 км;
  2. Садбері – Канада, Онтаріо – 248 км;
  3. Чиксулуб, що знаходиться в Мексиці, Юкатан – 180 км;
  4. Попигай – Росія, Якутія – 100 км;
  5. Маникуаган – Канада, Квебек – 100 км;
  6. Акраман – Південна Австралія – 90 км;
  7. Чесапікську – США, Віргінія – 85 км;
  8. Пучеж-Катунський – Росія, Нижегородська область – 80 км;
  9. Мороквенг – ПАР, Калахарі – 70 км;
  10. Карський – Росія, Ненецький Автономний округ – 65 км

Чиксулуб

Зрозуміло, тут перераховані лише найбільш великі кратери. Їх список можна продовжувати і продовжувати. Тим більше, що з плином часу і дослідженнями він лише поповнюється.
Між іншим, відомий Челябінський метеорит не залишив після себе кратер як такої, оскільки розпався на безліч фрагментів.
Що важливо, вивчення вторгнень позаземних об’єктів проводиться до цих пір. На нашій планеті, навколо нас ще багато неизведано і неопознано.

Джерело: