Рослини

Зимівля на дачі — відмінна ідея, якщо правильно утеплити її і організувати обігрів.

Щоб зимувати на дачі, треба забезпечити себе теплом, гарячою і холодною водою і світлом. Без цього комфортного проживання не вийде.

Підготовка дачі до зими

Як утеплити дачу на зиму

Якщо у вас на дачі встановлена система опалення чи піч, то ви можете не боятися сильних морозів в зимовий період. Потрібно подбати про утеплення вашого дачного будинку. Цієї зими я разом з родиною планую перебратися на свою дачу.

Утеплення стін і вікон

Влітку я почав ремонтне утеплення. Хочу поділитися своїм досвідом, може бути, комусь знадобляться мої поради.

  1. Раніше я не звертав уваги на місця витоку тепла. Але цього літа, після прийняття рішення зимувати в дачному будинку, я обстежив вікна, підлога, стіни і зрозумів, що доведеться зайнятися ремонтом.
  2. Потрібно утеплювати будинок цілеспрямовано. Стіна у вітальні була дуже холодною. Довелося купити базальтову вату і обшити всю її зсередини. Закрив стіну за допомогою гіпсокартону. Під підвіконнями в спальні я виявив невеликі щілини. Влітку мене вони не хвилювали. Але взимку через них буде заходити холод. Не дуже приємно засинати під завивання вітру. Довелося закласти їх монтажною піною. Це зовсім не складно. Важко було закладати перше вікно, а друге я запенил швидко.
  3. В будинку у нас немає жодного килима. Влітку килимові покриття збирають багато пилу, тому ми ніколи їх не стелили на підлогу. На зиму я постелив товстий вовняний килим. Але перед тим як це зробити поклав на підлозі пароізоляційну плівку і зафіксував її плінтусами. Така підлога точно буде теплим.
  4. Особливої уваги заслуговують вікна. Якщо вони не пластикові, то їх можна заткнути ватою і проклеїти папером, в магазинах продається спеціальний ущільнювальний шнур на клейовій основі.
  5. Щільні гардини також збережуть тепло в будинку. Можна повісити теплу тканину і на вхідні двері.

Тепло можна підтримувати за допомогою обігрівальних приладів. Вони чудово обігріють будинок, якщо він невеликий.

Дуже допомагає підтримувати тепло камін. Не забувайте про те, що його можна встановлювати в спальнях. Зазвичай камін ставлять у вітальні кімнаті або на кухні.

Заготівля дров

Дрова треба наколоти, висушити і відправити у приміщення, щоб вони швидше розгорялися і давали тепло. Сирі поліна будуть тільки диміти.

Заготівля дров

Дров потрібно заготовити багато, приблизно 10 куб. м на невеликий будинок, де мало кімнат.

Обігрів електрикою

Дачі взимку не обходяться без електрики. Часто для обігріву використовують електричні прилади. Перевірка електропроводки, а також установка двотарифного лічильника є обов’язковими заходами при підготовці дачі до зими.

Піч на дачі

Необов’язково включати електронагрівальні прилади у всіх кімнатах будинку – досить прогріти лише ті, які використовуються.

Не варто забувати, що в зимовий період в дачних селищах часто бувають відключення електрики, тому треба подумати про придбання резервного генератора, якщо ви не хочете годинами перебувати в темряві.

Зимовий водопостачання на дачі

Потрібно подумати над тим, як уникнути замерзання труб взимку в сильні морози.

Водопостачання на дачі

Зовнішній трубопровід найбільш схильний до дії морозів. Потрібно обов’язково робити теплоізоляцію колодязів і зовнішніх труб у місцях, де магістраль проходить неглибоко.

Потрібно закутувати труби спеціальними утеплювачами і місце магістралі рясно закидати снігом, щоб створити теплу подушку для труб.

Безпека на дачі

Взимку на дачах майже нікого немає. Цим користуються дрібні злодюжки і бомжі. Паркан, навіть дуже високий, не зможе захистити ваш будинок від них. Потрібно поклопотатися про додаткові засоби охорони вашого житла.

Добре допомагає сигналізація і відеоспостереження на ділянці. Жоден злодій не стане піддавати себе ризику, якщо побачить ці сучасні гаджети.

Не залишайте на воротах прості клямки, придбайте пристрій серйозніше. Дізнайтеся номери телефонів своїх сусідів, щоб у разі небезпеки зв’язатися з ними.

Чим зайнятися на дачі взимку

Подумайте про те, чим ви займетеся на дачі довгими зимовими вечорами.

  • Можете зайнятися читанням улюблених книг, дивитися телевізор, в’язати і шити.
  • Добре проводити час разом з дітьми за настільними іграми.
  • Дівчаткам сподобається навчитися в’язати, хлопчиків можна навчити випалювання по дереву.
  • Прекрасне заняття – прогулянки по лісі, лижна ходьба. Ви запасетеся енергією лісу, надихається чистим киснем і повернетеся додому сильними і здоровими.

Пам’ятайте про те, що до вас на вогник можуть заглянути хижі тварини. Встановіть біля будинку відлякувачі, які можете змайструвати самостійно. Наприклад, протягнути мотузку по периметру будинку і повісити на неї консервні банки та пляшки. При пориві вітру все це буде видавати звуки, яких так бояться тварини.

та інші матеріали ви можете знайти на нашому

Читайте також: