Кулінарія

“Бастурма” з курячої грудки

Рецепт цей дуже простий, не потрібно ніяких кулінарних навичок, впорається будь.
У підсумку виходить дуже смачний делікатес, тонко нарізаними скибочками якого можна доповнити “м’ясну тарілку”, можна зробити і бутерброди або канапе, а вже до пінному напою він, в якості закуски, підходить взагалі ідеально.

Для приготування бастурми знадобиться філе курячої грудки, багато солі і суміш спецій.
Є пара нюансів, яких я дотримуюся – М’ясо повинно бути свіжим, адже воно не піддається ніякої термічної обробки і ми будемо їсти його в’яленим, а по суті сирим. У м’ясі “не першої свіжості” вже можуть встигнути завестися хвороботворні бактерії.
Я зазвичай беру охолоджену грудку на кістки і вирізаю філе сам.

Що за спецій, особисто я довіряю цю справу професіоналам. Просто йду на ринок і прошу торговця спеціями зміксувати мені приправу для бастурми. Вибираю прилавок де продавець східної зовнішності, у нього і беру, вже вони-то знають толк в спеціях. Раджу всім робити так само, адже магазинні видихлі спеції в пакетиках і поруч не стояли з купленими на ринку, та й коштують вони дорожче.

Для початку потрібно підготувати куряче філе – вирізати всі плівочки, сухожилля, шматочки жиру.

Далі в підходящу ємність насипати солі, дно повинно бути покрито повністю, шаром у кілька сантиметрів.

Пластиковий контейнер з кришкою ідеальний для засолювання.

Укладаємо куряче філе в ємність і засипаємо сіллю повністю.
Закриваємо кришкою і ставимо в холодильник на пару діб. Якщо хочете отримати менш солоний продукт, засаливайте м’ясо добу.

М’ясо стало щільним, за рахунок втрати вологи яку витягла сіль.

Через дві доби м’ясо виймаємо з солі, промиваємо і вимочуємо пару годин в прохолодної кип’яченої води, пару раз замінюючи її. Якщо солили добу вимочуємо годину. Коротше, скільки днів солили, стільки годин і слід вимочувати.

Тепер потрібно підготувати намазки спецій. У чашку з приправою додаємо трохи води і розмішуємо, повинно вийти щось на зразок крутого тіста. Замість води можна використовувати коньяк або червоне вино,
результат буде ще краще.

Далі, отриманою пастою облепляем филешки тонким, в 1-2 міліметри, шаром.

Загортаємо м’ясо в марлю для захисту від пилу та комах і вішаємо в прохолодне, захищене від сонячних променів місце, найкраще туди де є протяг. У мене бастурма вялилась на балконі, в кутку, куди не заглядає сонце.

Через тиждень, смачний делікатес приготований власними руками готовий!

Бастурма з курки не смаком схожа на класичну, з яловичини. Вона більше нагадує в’ялену рибу, принаймні, ті хто не в курсі, з чого це зроблено, думають що їдять рибу.
До речі про рибу, на моєму каналі є стаття з експериментом – . Подивитися, що у мене вийшло, можна перейшовши по посиланню.