Рослини

Часто в магазинах трапляються нестиглі авокадо. Але не біда — я розповім про найшвидші способи дозрівання авокадо

У стиглого авокадо насичений аромат і ніжний горіховий смак маслянистої м’якоті. Незрілий плід жорсткий, хрусткий і нагадує сиру гарбуз. На прилавки він часто потрапляє саме незрілим, так як повністю стигле авокадо швидко псується і легко пошкоджується під час транспортування. В магазині фрукт не завжди встигає досягти необхідної консистенції. Як його дозріти в домашніх умовах, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Часто трапляється, що авокадо не зрілий, як з цим впоратися?

Визначаємо стиглість фрукта

Якщо куплений фрукт твердий, не слід насторожуватися, таке буває. Але визначити стиглість іноді складно, так як багато чого залежить від сорти авокадо. Є сорти, які марно дозрівати будинку, вони все одно залишаться твердими, поки не зіпсуються.

При визначенні зрілості слід звертати увагу на такі ознаки:

  1. Колір шкірки. В цьому випадку головним теж є сорт. Є види, які залишаються зеленими, а є ті, що під час дозрівання починають набувати фіолетовий відтінок. Найчастіше у магазинах продаються сорти Пінкертон і Фуэртэ. Вони мають шкірку трав’яного відтінку, без плям і розлучень. Пінкертон відрізняється грушоподібною формою, салатовим кольором. Плід Фуерте твердий і гладкий. На шкірці не повинно бути коричневих плям. Їх наявність свідчить про початок гниття. Ознака стиглого авокадо – темно-зелений колір з можливим фіолетовим відтінком. Світло-зелений фрукт теж можна купувати для подальшого дозрівання.
  2. Пружність. Після легкого натискання на плід пальцем ямка повинна швидко розпрямитися.
  3. Колір і щільність плодоніжки. Стиглі плоди мають світло-коричневий хвостик, який легко відчіплюється. Якщо він відривається з зусиллям, авокадо ще зелене.

Під час дозрівання плоду кісточка все слабшим прикріплена до м’якоті. Тому є ще один спосіб визначення зрілості.

Потрібно взяти авокадо в руку і потрясти. Якщо чути легке постукування, стиглий фрукт.

Способи дозрівання авокадо в домашніх умовах

Не всі покупці знають, як прискорити дозрівання авокадо, з-за чого вони нерідко просто викидають фрукт. Якщо він ще зелений, ситуацію легко виправити. Існує кілька ефективних способів, що дозволяють швидко дозріти заморський плід.

В мікрохвильовці

Для дозрівання природним шляхом зазвичай потрібно кілька днів. Це залежить від того, наскільки зеленим було авокадо. Але бувають випадки, коли куплений незрілий плід необхідно використовувати відразу, наприклад, при підготовці святкового столу. У цьому допоможе метод з мікрохвильовкою. Авокадо всього за кілька хвилин розм’якшиться, і його можна буде використовувати для страв.

Важливо пам’ятати, що такий спосіб може трохи змінити натуральний смак плоду. Тому він погано підходить для вживання у свіжому вигляді. Але з авокадо після мікрохвильовки можна приготувати смачний салат, пюре, соус та ін.

Для дозрівання в мікрохвильовці потрібно:

  1. Проколоти шкірку з різних сторін в декількох місцях.
  2. Покласти плід в глибоку тарілку і накрити кришкою.
  3. Включити мікрохвильову піч на 30 секунд. Якщо фрукт не встиг зм’якнути, включити ще на 30 секунд.

Розм’якшене авокадо має охолонути. Після цього його можна використовувати.

У духовці

Якщо мікрохвильовки немає, можна скористатися духовкою. Але в цьому випадку велика частина корисних речовин фрукта пропаде.

Для дозрівання в духовці потрібно:

  1. Вимити і обсушити авокадо.
  2. Проколоти шкірку виделкою в декількох місцях.
  3. Загорнути плід у фольгу і покласти в духовку.
  4. Встановити температуру на 200 градусів.
  5. Через 8-10 хвилин можна дістати фрукт, при необхідності покласти його назад ще на 2 хвилини.

Важливо не перетримати фрукти в теплі, інакше вони втратять смак.

В папері

Для прискорення дозрівання можна використовувати перевірений спосіб – авокадо загортається в папір або газету максимально щільно. Його потрібно тримати при кімнатній температурі.

При такому способі фрукт буде дозрівати протягом 2-3 днів. При цьому в ньому збережуться насичений аромат, приємний смак і всі корисні речовини.

В окропі

Одним з варіантів є використання окропу. Вплив температурою, як і в інших способах, погіршить смакові якості, але продукт буде готовий до вживання вже через кілька хвилин.

Спосіб дозрівання:

  1. Зробити кілька дірок або ж надріз у підстави плода.
  2. Помістити фрукт в киплячу воду на 5-7 хвилин.
  3. Дістати з окропу і остудити.

На підвіконні

Якщо час дозволяє, можна просто розкласти куплені авокадо на сонячному підвіконні. Попередньо їх слід загорнути в папір або фольгу, щоб на них не потрапляли прямі сонячні промені. Там вони дозріють приблизно за 4 дні. Таке дозрівання відбувається без втрати смаку.

Особливості дозрівання авокадо

При використанні методів з тепловим впливом смак і аромат фрукта спотворюються. В нормальному стані авокадо має солодкий смак з горіховим присмаком. При насильницькому дозріванні м’якоть практично завжди стає більш прісної. Якщо хоча б трохи перетримати плоди під впливом високої температури, вони можуть зовсім втратити смак і стати гіркими.

М’якоть помірно тверда говорить про те, що її можна використовувати. При виборі способу дозрівання бажано використовувати природні методи, а не примусові. До «шокового» варіанту слід вдаватися лише в крайніх випадках.