Рослини

Періодично я поливаю огірки содою. Розповідаю, з якою метою це роблю і як

Всі дачники мріють зібрати смачний, поживний і екологічно чистий урожай. Але не завжди це стає можливим, так як існують різні шкідники, хвороби та комахи. Однак багатьох проблем можна уникнути, якщо у вас під рукою є харчова сода, або бікарбонат натрію.

Сьогодні ми дізнаємося, як правильно полити огірки содою і якого ефекту з її допомогою можна буде досягти.

Для чого будемо поливати содою

У сучасному світі багато городників женуться за екологічністю і відмовляються від хімічних засобів і добрив. Це часто приводить до втрати всього врожаю. Багато хто шукає альтернативу хімічним засобам і знаходять. Однією з таких є харчова сода. Її давно використовували наші бабусі і дідусі.

Це засіб має противірусні та антибактеріальні властивості. Воно може стати справжнім помічником у вирощуванні огірків. Головне – навчитися правильно його застосовувати.

Який ефект може забезпечити сода

Бікарбонат натрію – це універсальний засіб, і використовувати його можна не тільки на кухні. За вартістю вона досить доступне, а значить дозволити його собі можуть не всі.

Основні позитивні моменти:

  • Соду можна використовувати в якості добрива.
  • Бікарбонат натрію чудово знезаражує.
  • Комахи-шкідники не страшні рослинам, так як сода їх відлякує.
  • Допоможе захистити і вилікувати ваші улюблені рослини.
  • Поліпшить смак плодів.
  • У ваших рослин не буде більше патогенних пожелтений і відмирання листя.
  • Зменшить кислотність грунту на вашій ділянці.

Яка користь для огірків

Багато досвідчені садівники рекомендують використовувати соду в якості підгодівлі для огірків. Вони вважають, що вона покращує урожай за смаковими якостями, а також підвищує врожайність. Гідрокарбонат дозволяє зміцнювати імунітет рослин.

Якщо ви помітили, що кущі стали мізерними, повільно стали зростати, а на них утворюється безліч пустоцветов, то слід застосовувати соду.

Плоди, що зав’язалися на кущах, які ви регулярно обробляли содою, відрізняються за смаком.

Як правильно приготувати розчин харчової соди для підживлення огірків

Все дуже просто і швидко. Вам необхідно просто взяти 10 літрів води і 3 столові ложки соди.

Запам’ятайте! Для використання розчину краще брати відфільтровану воду кімнатної температури.

Зверніть увагу і на той факт, що перегодовувати содою огірки не можна. Так ви зміните PH ґрунту на своїй ділянці, а це призведе до скручування плодів, розмір їх зменшиться.

Увага! Не можна готувати розчин соди в ємностях з полістиролу або алюмінію!

Як тільки ви приготували розчин, його краще відразу використовувати. Бажано це зробити протягом 3 годин.

Як часто можна удобрювати з допомогою соди

Як правило, содові підживлення проводять 2 рази. Перша – найважливіша, її проводять через пару тижнів після того, як ви посадили огірки. Це допоможе кущу швидко зростати і уникнути зав’язей пустоцветов, а значить збільшить урожайність.

Між двома головними підгодівлями процедури можна повторювати. Раз на тиждень можна підгодовувати кущі цим розчином. На 5 літрів води буде достатньо 1 столової ложки соди. Поливайте рослину цим розчином під корінь. Двох літрів рідини вам вистачить на один кущ огірків.

На замітку! Рекомендується вносити добрива разом з поливом. Виконувати полив і підживлення рекомендується в ранішні та вечірні години. Уникайте обіднього часу.