Всесвіт

Метеорит, який вбив динозаврів і які наслідки він спричинив

Багато вчених вважають, що метеорит, який вбив динозаврів на , був астероїдом. За оцінками, його діаметр становив 10-15 км. насправді, після зустрічі з ним утворився ударний кратер, який входить в список найбільших заглиблень на Землі від космічних тел.

Падіння астероїда 65 мільйонів років тому

Коли впав метеорит, який вбив динозаврів

Як виявилося, в кінці крейдяного періоду, тобто 65-66 млн років тому наша планета зіткнулася з астероїдом. За даними вчених і їхніми розрахунками, його політ відбувся під кутом більше 60 градусів до лінії горизонту, а напрямок руху було з північно-східної сторони до поверхні Землі.

Куди впав метеорит, який вбив динозаврів

Довгий час версія про те, що динозаври знищені метеоритом, була спірною і носила гаданий характер.
Лише в 1991 році геологи на півострові Юкатан в південній Мескіке, виявили кратер діаметром 180 км і глибиною до 20 км Він виявився глибоко під землею, тому його складно було відшукати.
Спочатку під час геофізичних досліджень виявили поглиблення на дні Мексиканської затоки. А ось його продовження знайшли вже на суші на північний захід від півострова Юкатан.

Півострів Юкатан на карті

Власне кажучи, космічне походження поглиблення на поверхні з’ясувалося з характерним гірських порід, а також з гравітаційної аномалії всередині структури. Додатково до всього, хімічний аналіз ґрунтів і деталізована зйомка з космосу підтвердили причини виникнення цього великого кратера.
Між іншим, назва Чиксулуб йому дали на честь міста, який ближче всього до нього розташований.

Чиксулуб

Наслідки зіткнення астероїда з Землею

В результаті досліджень дна Мексиканської затоки і утворився кратера геологи створили точну модель астероїда і визначили кут його падіння.
Варто відзначити, що ця подія стала найнебезпечнішим для нашої планети. Оскільки в той час в земній атмосфері було величезна кількість пилу. А після падіння метеорита вона розсіялася по всій Землі, що призвело до свого роду ядерної зими.
По суті, кількість вивільненої енергії після вибуху астероїдного тіла склало 100 трильйонів тонн в тротиловому еквіваленті.

Ядерна зима

Що при цьому відбулося? Для початку, ударні хвилі розійшлися на всі боки, спровокувавши величезні цунамі, землетрусу (10 балів), випав метеоритний дощ. Але не це стало причиною вимирання життя.
Після падіння астероїда велика частина земної кори випарувалася у верхні атмосферні шари. Потім, вона, скажімо так, повернулася назад у вигляді скляних крапель. Так як кора пов’язана гравітацією з самою планетою. Рух відбувалося з величезною швидкістю, що призвело до нагрівання атмосфери. Як підсумок, світовий пожежа, а сажа та пил від зіткнення перешкоджали проникненню сонячних променів. І Земля поринула в морок і темряву.
Протягом декількох місяців астероїдна пил випадала на планету. Так почався новий – крейда-палеогеновая кордон. Досі вчені знаходять крейда-палеогенові верстви на земній поверхні.

Кайнозой

Життя на Землі після

На думку вчених, одна частина тварин і рослин загинула від високої температури, сильних вітрів, землетрусів, цунамі і падаючих метеоритних уламків. У той же час, інша частина живої середовища постраждала із-за відсутності сонячного світла. Оскільки відсутність
Можна сказати, що живі організми або згоріли, або померли від голоду. Правда, невеликі види все-таки змогли вижити в цих складних умовах. Вони більш чи менш адаптувалися до нових умов, якщо їх взагалі можна так назвати.
Однак, з часом почалося відновлення, відродження планети. Звичайно, для цього знадобилося багато років, сотні і тисячі років.

Зіткнення астероїда з Землею

На щастя, метеорит, який вбив динозаврів, не поставив остаточну крапку в життя на Землі. В результаті того, що зникли динозаври, з’явилися нові екологічні елементи і осередки. А зараз ми бачимо, велика кількість ссавців і рослинної середовища.
Що цікаво, що метеорит, який вбив динозаврів поклав початок появі інших форм життя. Можна сказати, що такі космічні падіння і катастрофи носять не тільки трагічний характер, але й відкривають нові можливості. Безперечно, вони визначили хід еволюції по всьому світу і у всіх сферах.

Як вважають вчені, цей астероїд, знищив і знищила більшу частину представників флори і фауни планети, був самим страшним і катастрофічних епізодом за всю земну життя.
У той же час, ця подія привела до того, що ми бачимо навколо нас зараз. І можливо, завдяки саме цьому, ми з вами взагалі з’явилися як вид.
Звичайно, потрібно дивитися оптимістично, адже все, що не робиться – на краще! Правда, будемо сподіватися, що в майбутньому Земля більше не зустрінеться з подібним.

Джерело: