Всесвіт

Найбільший метеорит, що впав на землю

Як виявилося, серед усіх найбільших представників, що потрапили до нас, найбільший метеорит це Гоба.

Причому це найбільший цілий метеорит в світі. Варто зазначити, що ця громадина важить приблизно 60 тонн і має обсяг 9 кубічних метрів.
Більш того, хімічний аналіз показав, що Гоба складається з заліза на 84% і нікелю на 16%, а також містить невелику кількість кобальту.
А ось поверхня складається з чистого заліза, що є єдиним у своєму роді єдиним шматком подібного розміру на планеті. Притому поверхню досить гладка і плоска, що підтверджує унікальність метеорита Гоба.

За оцінкою вчених, найбільший метеорит має розміри 2,7×2,7×0,9 метрів.

Між іншим, метеорит Гоба впав на Землю у найдавніші, доісторичні часи. І довго був прихований під землею. До тих пір, поки в 1920 році його випадково не знайшов фермер під час оранки поля. А значить за способом виявлення він відноситься до метеоритів-знахідкам.
Якщо говорити точніше, впав він у південно-західній частині Африки, в Намібії. Його ім’я пов’язане, як уже прийнято, з місцем падіння – фермою Гоба-Уест.

Що цікаво, на Землі в момент падіння цього залізного прибульця на тому місці, куди він приземлився не утворився кратер. Ймовірно, з цієї причини Гоба спокійно лежав під землею, не привертаючи уваги.
Варто зауважити, що подібних випадків непомітного появи дуже мало. Причому не було ні слідів, ні натяку на присутність позаземного об’єкту.

Зараз найбільший метеорит носить статус національного пам’ятника. Однак побачити його може будь-хто.

Як вважають вчені, спочатку Гоба мав масу 90 тонн, але за час перебування на нашій планеті його вага зменшилася до 60 тонн. Це пов’язано з кількома основними факторами:

  • ерозія;
  • якась частина пішла на наукові дослідження;
  • вандалізм.

На жаль, багато хто вважає своїм обов’язком забрати з собою шматок знаменитого метеорита. Правда, останнім часом найбільш відомі метеорити стали охороняти.
В даному випадку, визнання метеорита національним пам’ятником, посилення заходів по охороні, відкриття туристичного центру, де також встановлено підвищений контроль, призвели до того, що розтягування залізного прибульця закінчилося.

Отже, ми дізналися який найбільший метеорит в світі і де він знаходиться. Якщо у вас буде можливість, обов’язково відвідайте космічний пам’ятник.