Всесвіт

Метеорити, що впали на землю

Зрозуміло, всі метеорити, що впали на Землю, реєструються вченими. Їх досліджують, вивчають і присвоюють назву, яке найчастіше пов’язане з місцем падіння.

Челябінський метеорит

Між іншим, за способом виявлення (тобто яким чином знайшли) метеорити підрозділяють на знахідки і падіння.
Напевно, ви здогадалися, що знахідки це ті тіла, які були знайдені вже на земній поверхні. А ось падіння це спостережувані та знайдені відразу після їх падіння об’єкти і явища.

Скільки падає на Землю метеоритів

По правді кажучи, зафіксовано не одне падіння метеорита на , а понад тисячі. Як виявилося, щодня в атмосферу Землі потрапляє від 30 до 200 тонн метеорної речовини.
За даними вчених, за рік на поверхню нашої планети падає близько тисячі метеоритів. До того ж, на Землю прилітає різний космічний матеріал (пил, дрібні частинки тощо).
Однак, ми не бачимо всі метеорити, що впали на Землю. Оскільки якщо непрошені гості космосу мають малу масу і розмір, то ми просто не помічаємо їх вторгнення. Але якщо ці показники достатні, то ми можемо спостерігати як до Землі наближається і як впав метеорит.

Метеоритний дощ

Чому падають метеорити

До речі, давайте розберемося в цьому популярному питанні. Та тому що, при русі в космічному просторі трапляється так, що траєкторія руху деяких тел перетинається. Плюс до всього сила тяжіння. У випадку з нашою Землею, у неї ця сила вище, ніж у метеорів. А значить, потрапляючи в атмосферу, вони летять на величезній швидкості і притягуються до поверхні. На щастя, атмосферні частки уповільнюють швидкість польоту космічних тіл і зіткнення метеорита із Землею поки що не привело до кінця світу.
Хоча наслідки падіння метеорита на Землю можуть бути сумно-непередбачуваними.
Що цікаво, місце падіння метеорита може бути де завгодно. Дивно, але вчені вважають, яка ймовірність потрапляння в людини або його будинок – 0,000001%. Як з’ясувалося, подібне нещастя вже мало місце в історії людства. В Америці в 1954 році в житловий будинок влучив метеорит вагою 4 кг

Сулакога (метеорит, що впав на будинок)

Вивчення падінь

Насправді, метеорити, що впали на Землю, здебільшого невеликого розміру. Правда, є і великі представники.
Не секрет, що вчені давно намагаються вивчити нашу Всесвіт і розібратися, як же вона влаштована. Так от для вивчення всього, що потрапляє з космосу на Землю, виділили цілий науковий напрям.

Метеоритика або метеорна астрономія – наука про метеоритах і космічного пилу, які потрапляють на Землю.

Даний науковий розділ займається вивченням руху метеорних тіл, а також їх взаємодію з земною атмосферою. Крім того, тут вивчають склад, властивості та походження метеоритів. І нарешті, реєструють їх падіння на поверхню планети.

Метеори

Безумовно, вторгнення кам’яних прибульців нашого Всесвіту не може не лякати. Адже спрогнозувати в довгостроковій перспективі навколоземний рух дуже складно. Варто відзначити, що люди вже багато чому навчилися, але в космосі так багато загадкового і незрозумілого. Так що з надією дивимося у майбутнє, нам ще багато чого належить дізнатися.
Ви можете дізнатися про самі знамениті і відомі метеорити, що впали на Землю, тут. Причому один з них важив близько 23 тонн-це метеорит.

Джерело: