Всесвіт

Пошук метеоритів і як він здійснюється

Чому пошук метеоритів важливий для людства? Як мінімум, тому що це цікаво. Зрозуміло, це значний вклад у розвиток науки. Більш того, на подив, це досить прибуткове заняття.
Напевно, зараз кожен знає звідки беруться . Звичайно ж, вони прилітають до нас з космосу. А раз вони потрапляють на поверхню , то жителі планети стали їх знаходити. Спочатку кожен знайдений метеорит вважався вселенським дивом, але в сучасному світі професійні шукачі космічних тіл не рідкість.

Навіщо потрібно вивчати метеорити

Головним чином, вивчення космічних тіл дуже важливо для науки і для розуміння оточуючого нас світу.
Власне кажучи, вчені досліджують скам’янілості і корисні копалини в метеоритах з метою з’ясувати походження планет та інших відомих об’єктів космосу. Можливо, метеоритну речовину підкаже відповідь на дане питання, що в свою чергу, дозволить дізнатися більше про нашу .
Між іншим, дослідження та експертиза метеоритів показали, що в них складна структура, яка формувалася тривалий час. До того ж, зараз у знайдених тіл можна визначити природу походження. Наприклад, вони можуть походити від астероїдів, комет, планет та інших космічних об’єктів.

До того ж, для Землі може бути дуже небезпечним падіння тіл ззовні. Страшно уявити, що станеться, якщо до нас потрапить великий метеорит. А якщо не один? Загалом, якщо таких безліч. Незважаючи на те, що всі впали об’єкти великих розмірів залишили свій слід на поверхні, поки їх падіння не призвели до глобальної катастрофи. Хоча наслідки, на жаль, були відчутні і помітні.
Таким чином, вивчення метеоритних тіл може допомогти захистити від них Землю.

Сучасні способи захисту від метеоритів

Насправді існує не один метод захисту нашої планети від вторгнення небезпечних прибульців.
Насамперед, усі способи засновані на відстеженні та зміні траєкторії навколоземних об’єктів для того, щоб запобігти катастрофічні зіткнення.
В принципі, створені та запущені в космос апарати збирають, передають інформацію на Землю. Більш того, проведені космічні апарати, які можуть справити удари по заважаючи об’єкту. Що, відповідно, внесе корективи в його рух.

По правді, сучасні способи захисту від метеоритів носять ідейний характер. Ймовірно, що деякі з них у майбутньому будуть реалізовані. Наприклад, лазерна методика, при якій удар потужним лазером змінить напрямок польоту небесного тіла. Тобто не потрібно буде запускати в космос ракети або щось ще. Але, по-перше, лазер подібної потужності ще не створили. А по-друге, буде необхідна непроста система охолодження. Швидше за все, дана методика залишається теоретичним способом забезпечення безпеки планети випливають потреб і нечітко визначеного плану.
На щастя, сучасна наука не стоїть на місці. А значить рішення таких важливих питань знайдеться обов’язково.

Вартість метеоритів

Насправді, зараз пошук метеоритів вже не просто захоплення чи випадкові знахідки. Для багатьох це стає вже не ідеєю, що ґрунтується на інтересі, а заробітком. Мова йде про справжній бізнес, який активно розвивається. Тобто пошук метеоритів націлений на їх майбутній продаж. А ось охочих мати чужорідне для нашої планети тіло, на подив, дуже багато.
Варто відзначити, що останнім часом зростає увага до космічних об’єктів. Крім того, збільшується їх цінність, точніше ринкова вартість.

Що цікаво, знайти метеорит реально і не дуже складно. Правда, це дійсно для маленьких частинок і піщинок. Оскільки щодня в земну атмосферу потрапляє безліч небесних прибульців, то вони розкидані по всій планеті. Як наслідок, відшукати їх можна де завгодно, вони навколо нас скрізь і всюди.

За оцінкою вчених, кожен день Землі потрапляє від 30 до 200 тонн метеоритної речовини.

Як шукати метеорити

Погодьтеся, не можна просто взяти і піти на пошук метеоритів. Хоча чому не можна? Можна, звичайно. Правда, ви нічого не знайдете.
Для того, щоб добути космічний скарб, вам знадобиться, як мінімум, лупа і магніт. Лупа, як ви розумієте, для збільшення зображення. А магніт для притягування прибульців.
Що важливо, більшість метеорних представників містять залізо. А воно, як відомо, добре притягується магнітом. Звичайно, необхідно знати, як відрізнити метеорит від каменів і інших земних порід.

Нарешті, озброївшись можна вставати і йти шукати. Варто відзначити, що шукати можна хоч де. Наприклад, на даху будинку. Збираємо все, що там лежить (до речі, можна використовувати віник і совок), замочуємо це глибокій ємності у воді. Оскільки метеоритну речовину дуже щільний і важкий, то воно залишиться на дні, а те, що спливе – нам не потрібно. Потім зливаємо воду і розглядаємо те, що залишилося. Можливо, вам пощастить і ви знайдете метеоритну крупинку або частинку. Ну а якщо ні, то не впадайте у відчай і продовжуйте пошуки.

Безумовно, професіонали використовують сучасну техніку: металодетектори, комп’ютерну техніку, навіть польові лабораторії і т. д. Вони ведуть пошук метеоритів по всьому світу, але попередньо зібравши інформацію про їх можливе місцезнаходження.

Отже, ми знаємо звідки взялися і навіщо потрібно вивчати метеорити. Погодьтеся, ці загадкові космічні тіла стають все більш цікавими і привертають до себе все більше уваги. Мабуть, ніхто не відмовився б мати шматочок метеоритного об’єкта.