Всесвіт

Вибух метеорита і його загальноприйнята теорія

Безумовно, вибух метеорита є дуже важливим процесом. Можливо, метеорит або зіткнення з ним можуть призвести до сумних наслідків і навіть спровокувати кінець світу. Але ми, звичайно ж, сподіваємося на те, що нашу планету це облетить стороною.
Як відомо, щодня на поверхні потрапляє чимало космічних об’єктів. Досить часто відбувається вибух метеорита, коли він потрапляє в земну . Чому ж зіткнення атмосферних частинок з метеоритом призводять до спалахів?

Теорія вибуху метеорита

Насправді, в 1960 році Олександр Невський розробив теорію електророзрядного вибуху метеорита. За його поданням, поверхню метеоритного тіла, що рухається в атмосфері Землі, що нагрівається до величезних температур. У той же час відбувається найсильніша емісія (вихід електронів з поверхні твердого тіла). Причому потоки електронів зносяться повітряною масою при польоті тіла під дією сили тертя.
Додатково до всього метеоритне тіло повинно позитивно заряджатися.

Якщо ви хотіли б спостерігати за небесними тілами, що потрапляють в атмосферу Землі, то вам необхідно озброїтися спеціальною технікою, що підходить і для новачків, і для любителів дивитися на нічне небо. Наприклад телескоп Sky-Watcher .

Дійсно, за всіма розрахунками будь-який об’єкт, що рухається на високій швидкості, повинен заряджатися до високих потенціалів. Звичайно, все залежить від розмірів, висоти і самої швидкості руху даного об’єкта.
Таким чином, при наближенні до поверхні Землі відбувається електророзрядний вибух метеорита. А його кінетична енергія інвертується в електричну енергію розряду. Простіше кажучи, метеоритні спалахи відбуваються в результаті тертя в щільних атмосферних шарах.
Між іншим, дана теорія вибуху метеорита вважається загальноприйнятою. Однак, як виявилося, вона не єдина.

Наприклад, згідно з іншою гіпотезою в земній атмосфері відбувається не вибух метеорита, а повітря. Тобто повітря руйнується із-за різкого і сильного прискорення. В принципі, така версія має право на існування, але поки що лише теоретично. Правда, багато відомі факти про хоч і побічно, але підтверджують її. Наприклад, схожість метеоритних тіл з земної рудою, яка не спалахує від нагрівання або тиску.
Або, враховуючи швидкість падіння і висоту спалаху, очевидно, що метеорит не повинен встигати розжаритися настільки, щоб повністю згоріти.

Загалом, відомості та інформація про метеорити кілька заплутані. Тому як до реалій додаються різні думки і домисли очевидців і просто знавців. Власне кажучи, саме тому не завжди зрозуміло, де правда, а де вигадка.
Як вже було сказано, на даний момент вважається, що вибух метеорита відбувається внаслідок його тертя об повітря.