Суспільство

Різні потреби в любові

В сімейній терапії я нерідко чую від чоловіка або жінки фрази на кшталт: «Я задихаюсь від її кохання! » або «Він любить мене недостатньо сильно». Начебто ці двоє люблять один одного по-справжньому. Але одній людині в парі любові занадто багато, а іншому – занадто мало. Як це можливо?

Звичайно, немає якоїсь шкали, яка могла б оцінювати, який рівень любові «нормальний», який – надмірний або недостатній. Кожна людина виявляє себе в любові по-різному, в залежності від свого темпераменту, складу особистості і сімейних традицій. А ще в залежності від своїх власних потреб. Якщо ви шукаєте в любові, турботи і уваги, ви будете проектувати їх на свого партнера, щиро вважаючи, що він потребує те ж. Але ж у нього можуть бути зовсім інші потреби: у визнанні і вірності, у схваленні. Ось і виходить, що ви варите йому смачний борщ, а він не цінує ваших зусиль. Йому важливіше була б ваша віра в його сили і здібності, те, що він доб’ється своїх цілей.

Таке нерозуміння зазвичай виникає на самому початку відносин, і його можна відносно легко усунути, просто треба чуйно прислухатися до себе і свого партнера. Можливо, для цього варто поговорити по душах або висловити свої побажання. Однак бувають випадки, коли нестача або надлишок любові – це наслідок внутрішніх проблем людини, з якими самостійно розібратися непросто.

Чому він скупий в проявах любові?

Незважаючи на те, що йому приємно, що його цінують і люблять, він може несвідомо боятися любові. І тоді він буде намагатися відштовхувати коханої людини, дистанціюватися від нього. Можливо, виною цьому – дитячі травми або негативний досвід.

  • Бути коханим боляче. Хоча він з усіх сил прагне бути найкращим, найніжніші моменти у нього активуються спогади про складні стосунки з батьками або колишньої коханої. І, не бажаючи ще раз випробовувати ту ж біль, він замикається в собі.
  • Любити – це означає показати, що ця людина для тебе дуже важливий. Але хіба це не означає також ризик того, що партнер буде використовувати це як слабкість, почне користуватися любов’ю? Страх виявитися уразливим часом призводить до скупості у вираженні своїх почуттів.
  • Звичка брати. Егоїстичні особистості всерйоз вважають, що у відносинах повинні задовольнятися тільки їх потреби. Така людина не має звички щось давати, він звик брати. Можливо, у нього просто немає досвіду, він не усвідомлює того, що виявляти турботу, ніжність і увагу – так само приємно, як і отримувати від партнера.
  • Маніпуляція. Любов взамін на «правильну поведінку» – типова маніпуляція в токсичних відносинах. Такий партнер використовує почуття партнерки для того, щоб досягти своїх цілей. Зазвичай починається з малого, але з часом апетити ростуть, і ось вже шантаж використовується мало не щодня.

Багато любові, або невротична прихильність

Якщо ви всерйоз вважаєте, що любов – це не про щастя, а про страждання і самозречення, можливо, партнер часто звинувачує вас в тому, що ви буквально душіть його своєю любов’ю.

  • Повне розчинення в партнері. Зазвичай на нього йде жінка, вважаючи, що вона повинна відмовитися від власних амбіцій і прагнень до улюбленого чоловіка. Але от біда: її чоловікові потрібна зовсім не надмірна опіка, йому хочеться хоч іноді тікати в самотність. Як правило, на повне розчинення погоджуються ті, хто не дуже добре знає, що робити з власним життям, інфантильні і надто опікувані в дитинстві особистості.
  • Страх його втратити. Люди, які пережили негативний досвід розлучення батьків, можуть на все життя зберегти страх залишитися на самоті. Як зробити так, щоб коханий не кинув? Звичайно, дати йому любові і ласки по максимуму, навіть якщо він чинить опір і не вимагає цього.
  • Невіра в себе. Особа, у якої маса комплексів, може щиро вважати, що не заслуговує щастя і любові. Можливо, міркує вона, цей чоловік звернув на неї увагу на помилку, і скоро обман розкриється. Що робити? Заслужити право бути з ним, показати йому, як хороша, і що без неї він пропаде.

Розкажіть в коментарях про те, наскільки сильно ви потребуєте в любові? Яка ваша потреба в цьому сильному почутті і задовольняє її ваш партнер?