Суспільство

Терпіти чи розлучитися?

Всім очевидно: якщо чоловік грубий, неуважний, постійно бреше або змінює, з ним треба розлучатися, і як можна швидше. Але що робити, якщо поряд з вами, в общем-то, непоганий чоловік, але ці відносини вас обтяжують? Причому ви навіть не можете чітко сформулювати, що ж вас не влаштовує. Але щось виразно вам не подобається. І начебто це такі дрібниці. Наприклад, що, що він занадто повільний? Але ж не кидати хорошої людини тільки за те, що він флегматик. . . З іншого боку, що робити з тим роздратуванням, які ви відчуваєте?

Хороший «не ваш» людина

Нас оточують тисячі людей. Переважна кількість – добрі, гарні й розумні. Тільки от дружимо і зустрічаємося ми тільки з тими, хто може задовольнити наші внутрішні потреби, з тими, хто нам близький по духу. Це не добре і не погано, це факт: не всякий хороший чоловік, нехай навіть супер популярний і приємний, зможе дати вам те, чого ви чекаєте від відносин.

Тому перш ніж замислюватися про розрив відносин, спробуйте сформулювати для себе самої: а чого ж ви шукаєте в союзі?

Надійність

Чи важливо для вас почувати себе «як за кам’яною стіною», і в чому конкретно це повинно виражатися? Наприклад, комусь треба розуміти, що партнер прийде на допомогу за першим покликом, іншому – що він здатний вирішувати проблеми, і свої, і близької людини. Кому-то – те, що партнер не буде засуджувати або висміювати недоліки.

Вираження любові

Як ви можете зрозуміти, що чоловік вас дійсно любить? Для когось важливі ласкаві слова, для когось вчинки. Хто-то особливо гостро відчуває близькість з партнером під час тактильного контакту, хтось- коли він зустрічає після роботи на зупинці. А як у вас?

Темперамент

Вам комфортніше знаходитися поруч зі спокійним стриманою людиною чи вам важливо, щоб він бурхливо виявляв свої емоції? Хтось сприймає зовнішню стриманість як ознака холодності, хтось- навпаки, оцінює її як вміння впоратися зі своїми почуттями.

Майбутнє

Як би вам хотілося провести життя, чого досягти, ким стати? І якої допомоги від партнера ви очікуєте в плані реалізації своїх планів? І взагалі, ваші плани, цілі і мрії відповідають планам, цілям і мріям партнера?

Матеріальна сторона питання

Чи вважаєте ви, що чоловік повинен вас повністю забезпечувати, або ви – за рівноправність, в тому числі, і фінансове? Наскільки для вас у принципі важливий достаток партнера?

Духовні запити

Комусь важливо, щоб партнер поділяв його цінності, інтереси та інтелектуальні запити. А кому-то набагато цікавіше будувати відносини на контрасті, з особистістю цілком протилежною.

Відповівши на ці питання, ви зможете «намацати» ті потреби, які вам важливо задовольняти у відносинах. А тепер проаналізуйте, наскільки ваш чоловік відповідає вашим запитам?

Ще не все втрачено?

Якщо ви ніколи не говорили з чоловіком про свої очікування від відносин, саме час почати цю розмову. Можливо, він просто не в курсі ваших потреб? Говорити варто без звинувачень і моралей, використовуючи «я-висловлювання»: «Я була б набагато щасливішими, якби ти. . . », «Мені хочеться, щоб ми спробували. . . ». Напевно ви у відповідь почуєте від нього свій список побажань до вас. Наскільки вони для вас прийнятні? Якщо не можете відповісти йому відразу, візьміть паузу на роздуми.

Коли розмови безглузді

Втім, є ситуації, коли такі розмови нічого не змінять.

  • Ви не раді його бачити. Вам дійсно краще, коли його немає поблизу, перспективу зустрічі ви сприймаєте як нудну «зобов’язалівку».
  • В ньому є ті риси, які приводять вас в лють. Причому ви прекрасно розумієте, що він не зможе від них позбутися, навіть якщо дуже захоче.
  • Ви думаєте, що «треба трохи потерпіти». Зазвичай це не спрацьовує: терпіти те, що вам не подобається, доведеться постійно.
  • Ви уникаєте близького контакту з ним. І не тому, що хочете його «провчити» або «покарати», а тому що вам погано з ним.
  • Вам нудно з ним. Нудьга – перша ознака того, що у вас немає ніяких точок зіткнення.
  • Ви не переживаєте, коли сваритеся з ним. Суперечки і скандали з коханим повинні викликати емоції. Якщо їх немає, ви до нього байдужі.