Суспільство

Коли закінчувати стосунки?

Кажуть, що любов сліпа: бажання бути поруч з коханою людиною може бути настільки сильним, що ми не помічаємо, як відносини стають болючими, супроводжуються страхами і негативом. Але адже суть будь-яких відносин у тому, щоб знайти поруч з партнером внутрішню гармонію, робити кращим життя і свою, і його.

Можна зрозуміти, коли настає той момент, коли треба розлучатися? Є кілька ознак, які говорять про токсичність відносин. Якщо хоч один з них присутній у вашій парі, задумайтеся: чи дійсно ця людина дарує вам щастя?

Сварки і звинувачення

Звичайно, конфлікти і суперечки – це нормальна частина будь-яких відносин, особливо на початку роману. Вони допомагають двом зрозуміти особисті кордони один одного, притертися і знайти компроміси. Однак якщо виникають скандали на порожньому місці, якщо ваш партнер часто звинувачує вас у всіх біди і неприємності, ймовірно, у вашій парі відсутня гармонія. Навіювання близькій людині почуття вини – перший ознака нездорових відносин.

Рада. Згадайте, як часто ваш чоловік визнає свої помилки, вибачається або бере на себе відповідальність за ті або інші неприємності. Якщо ваша відповідь – рідко або ніколи – подумайте про доцільність вашого партнерства.

Втрата себе

Вам все частіше здається, що ви нічого з себе не уявляєте. Що ви недостатньо гарні, що вам треба змінюватися, – але не для себе, а для того, щоб зробити приємне своєму чоловікові. Доходить до того, що друзі і родичі вам кажуть, що ви стали зовсім інший, і ці зміни їм не дуже подобаються. Звичайно, сліпо довіряти думку оточуючих не варто, але якщо їх оцінка збігається з вашим відчуттям розгубленості, у неї напевно є раціональне зерно. Особливо варто насторожитися, якщо ви забороняєте собі робити якісь речі на догоду своєму партнеру.

Рада. Згадайте, як ваш улюблений сприймає ваші досягнення або маленькі перемоги. Якщо він радіє разом з вами, якщо підтримує ваші починання і каже, яка ви молодець, це відмінно. Однак якщо партнер намагається нівелювати ваші досягнення, кепкує або шукає навіть в очевидних успіхи негативні моменти, справа погано.

Емоційні гойдалки

Ви лаєтеся, то цілуєтеся. Ваш чоловік може обсипати вас квітами і компліментами, а вже в наступну хвилину звинуватити у всіх смертних гріхах, посваритися і грюкнути дверима. Щоб через пару годин зателефонувати і, як ні в чому не бувало, запропонувати повечеряти разом. В принципі, такий італійський стиль відносин може влаштовувати і вас, і партнера. Деякі пари відчувають особливий прилив емоцій від бурхливого примирення після не менш бурхливої сварки. Однак якщо ці емоційні гойдалки вас спустошують, якщо ви відчуваєте себе знесиленою після чергового спарингу, напевно такий стиль відносин не для вас.

Рада. Потреба в дуже сильних емоціях, як позитивних, так і негативних, можна задовольнити, якщо разом зайнятися екстремальним спортом, подорожами з пригодами чи інших азартних справою. Подумати про розставання слід тоді, коли ваш партнер навіть після ваших прохань і умовлянь не змінює стиль поведінки.

Постійний сором

Вам незручно з’являтися з чоловіком в компанії друзів, оскільки ви знаєте, що він обов’язково щось «сморозит». Або він, у свою чергу, не знайомить вас з колегами, мовляв, «вам не буде про що поговорити». Ще гірше, коли ви намагаєтеся вибачити або виправдати його вчинки та дії, які самі в глибині душі вважаєте неприйнятними. Вам не здається огидним те, що він обманює, грубіянить батькам, шахраює або багато п’є. Хоча в будь-якому іншому людині такі якості викликають у вас лють і неприйняття.

Рада. Союз людей з різним культурним, освітнім рівнем, може бути щасливим, незважаючи на всі відмінності. Але сором за недостатній розум або начитаність партнера – вірний маркер нездорових відносин.

Мрії про краще

Час від часу вам в голову приходять фантазії про те, як би ви жили, якби розлучилися зі своїм чоловіком. Причому ці думки викликають у вас негативу, навпаки: ви починаєте думати про те, куди б поїхали, як би приємно проводили час, з ким познайомилися. . . Звичайно, всякий раз ви говорите сама собі: «Цього ніколи не буде. Я не можу кинути тому, що. . . (тут йде список причин, по яких ви змушені залишатися в цих відносинах)».

Рада. Відносини в парі не дуже здорові, якщо хтось з вас сприймає їх не як добро, а як необхідність, обов’язок. Думки про розставання не приходять на порожньому місці, можливо, це саме те, чого ви хочете насправді.

Зацикленість

Вам важко зосередитися на роботі, будь-яка розмова з подругами або родичами ви переводите на тему про ваші стосунки з чоловіком. Коли ви з ним в розлуці, ви перевіряєте повідомлення кожні п’ять хвилин: чому він досі нічого не написав? Навіть якщо він не просить, ви намагаєтеся організувати свій побут так, як зручно йому, навіть якщо вам це доставляє незручності. Ви не любите робити котлети, але постійно їх готуєте – тому що він їх обожнює. Від ходіння на підборах у вас набрякають ноги, але ви терпите, адже йому це так подобається

Рада. Повне розчинення в партнері не йде на користь ні вам, ні йому. Можливо, вам варто на якийсь час розлучитися, щоб знову відчути себе повноцінною особистістю, з власними переконаннями, правилами і кордонами.

У цій статті я не називав такі причини для розриву відносин, як: зради, насильство, алкоголізм або наркоманію. Думаю, всім зрозуміло, що ці моменти не сумісні зі щасливим сімейним життям.