Рослини

Як зібрати насіння барбарису і коли їх краще сіяти навесні чи восени? Розповідаю про свій досвід

Знаю, що багато садівники бояться вирощувати барбарис з насіння, виправдовуючись, що у них немає часу на це клопітка справа. Я ж зважився, зібрав насіння, посадив їх і тепер з гордістю можу показати кущі, які виросли з насіння. Розповідаю, як правильно все зробити і як доглядати молодим за рослиною.

Чи можна виростити барбарис з насіння

Насіння барбарису не можуть похвалитися прекрасною схожістю. До того ж посадці передує великий обсяг підготовки. Однак якщо будете слідувати моїм рекомендаціям, то через 3 роки на дачній ділянці зможете милуватися на новий кущ барбарису.

Як вибрати насіння для посадки

Я завжди рекомендую звертати увагу в першу чергу на сорти, виведені для місцевого клімату. Особливо це стосується північних регіонів країни. У мене ростуть два різновиди цієї культури: Тунберга і оттавский.

Зараз вони зростанням більше двох метрів, з розкидистою кроною і дуже колючими гілками. Листя на рослинах мають різне забарвлення. Все залежить від сорту, який буде у вас рости. Досвідчені садівники радять для отримання хорошого врожаю ягоди садити барбарис, у якого зовсім немає насіння, а огорожі найкраще формуються з колонновідний сортів. Є і рослини, які можна тримати вдома, – вони не ростуть високими і не бувають дуже розлогими.

В який час року садять барбарис

Насіння барбарису можна посіяти як навесні, так і восени. Я пробував і те, і інше. Навесні перед посадкою я відправив насіння в холодильник, щоб вони стратифицировались. Садив в грунт в середині квітня, до цього часу вона вже добре прогрілася після зими. Сходи були густими, тому я їх трохи прорідити, залишивши між рослинами за півметра. Коли саджанцям виповниться два роки, їх можна буде пересадити на постійне місце.

Проте осіння посадка мені сподобалася більше. Насіння не довелося тримати в холодильнику, а навесні я отримав сходи. Для посадки я в жовтні зробив грядки густо посипав насіння.

Відразу поясню, чому немає сенсу садити насіння на певній відстані: схожість у барбарису дуже низька – менше 50 %. Якщо вам пощастить і отримаєте більше сходів, можна буде зайві висмикнути.

Де взяти насіння для посадки

Для посіву навесні в кінці осені плоди барбарису я збирав у листопаді. Будинки розім’яв трохи ягоди, намагаючись не пошкодити насіння, і залишив це «пюре» при кімнатній температурі на 4 дні.

Потім відділив насіння від мезги, мені для прискорення процесу знадобилося дрібне сито.

Насіння промив у воді і залишив сушитися. З підготовлених таким чином насіння я отримав «ліс» сходів. Думаю, що зійшли 95 %.

Як правильно посадити насіння барбарису

Для посіву барбарису восени я підготував грядку звичайним способом – прибрав бур’янисту траву і вніс добрива. Ділянка, де будуть рости сіянці, знаходиться на невеликому підвищенні, захищений від вітру і добре освітлюється сонцем.

На приготовленої грядці я зробив неглибокі, близько 3 сантиметрів, борозни, в який посіяв насіння. Зверху на грядки уклав мульчу. Навесні, коли сніг розтане, приберу і покрию грядки щільним поліетиленом. Після того як насіння зійде, зайві сходи видалю, залишивши між ними відстань не менше 5 сантиметрів.

Навесні перед посадкою насіння я замочив на добу в розчині стимулятора росту. В горщики засипав землю з кислотністю від 5,8 до 6,5. Насіння сіяв у поглиблення на відстані 4 см один від одного. Після чого добре увлажнил посіви. Зверху горщики прикрив склом і залишив на підвіконні чекати сходів. У мене вони з’явилися десь на початку червня.

Догляд після посадки

Я дотримуюся порад більш досвідчених садівників, а вони не рекомендують підживлювати грунт в перший рік. При поливі слід дотримуватися правила: краще менше, ніж перелив. Барбарис погано переносить перезволоження, якщо дощовий – можна зовсім не поливати рослини. Після дощу або поливу грунт навколо кущика розпушують і мульчують.

Як бачите, нічого надскладного у вирощуванні барбарису з насіння немає. Головне, правильно підготувати насіння, посадити, а після прорідити сходи і забезпечити помірний полив. Тоді через два роки саджанець зміцніє і буде готовий до пересадки на постійне місце.