Рослини

Небезпека фітофтори і народні засоби для боротьби з хворобою, які мені завжди допомагають

У буквальному перекладі назва гриба – збудника хвороби – перекладається як «знищує рослини». Розмножуючись суперечками, гриб руйнує біомасу зелених насаджень, завдаючи непоправної шкоди городах і полях.

Найбільш яскраві прояви хвороби стають помітні в середині літа, коли досягаються оптимальні умови для поширення суперечка. Однак зауважу, що в посушливий сезон розвиток хвороби не такий інтенсивний.

Найбільш схильні до зараження пасльонові культури, зокрема томати. До перших ознаках захворювання можна віднести:

  • темні сіро-коричневі плями на зелені стебел і листя;
  • світлий споровий наліт на тильній стороні листочків;
  • деформовані стебла і плоди.

При лікуванні широко поширені народні засоби, однак бездумно ними користуватися не раджу. Кожне зілля спробуйте спочатку на двох-трьох кущах, а лише після цього за всіма грядок.

Також слід запам’ятати, що обробка відкритого і закритого ґрунтів має декілька відмінностей.

На відкритих ділянках томати в принципі менше схильні до хвороби, тільки якщо погодні умови сприяють поширенню грибка.

Всіляку обробку завжди переносять на вечір погожого дня, щоб уникнути опіків і травмування пагонів. Винятки становлять кошти на молочній основі, вони гранично безпечні для рослин.

Використання промислових засобів в закритому просторі парника я не рекомендую, так як урожай достигає безперервно, і хімією його можна зіпсувати. Переживати не треба, народні засоби не менш ефективні і повністю безпечні. Дозованого використання вимагають тільки засоби з високим вмістом міді.

При виявленні фітофтори відразу видаліть всі уражені листя і стебла. Потім весь період лікування дотримуйтесь високу інтенсивність лікувального поливу (не рідше 1 разу в 3 дні). Після знищення грибка переходьте на звичайний зрошувальний режим, проливаючи грядки засобом 2 рази в місяць. Щоб грибок не звик до одного препарату, раджу міняти і комбінувати засоби, і, звичайно, намагайтеся строго дотримуватися інструкції по застосуванню.

До найпоширеніших засобів можу віднести наступні рецепти:

  1. Молочна сироватка. Цей водний розчин (пропорції 1:1) є найбільш безпечним для рослини.
  2. Дріжджі. На 10 л води потрібно 100 г пресованої субстанції, сухий порошок не підійде.
  3. Часник+марганцівка. 100 г подрібнених зубів наполягати на добу в 0,25 л води, потім розчинити в 10 л води і додати 1 г перманганату. Обробляти 1 раз на два тижні, виливаючи на кущ півлітра настою.
  4. Розчин солі. 200 г розводять у 10 л води та обробляють зелену біомасу, попередньо видаливши уражені ділянки.
  5. Кефір. 1 л напою залишають на 2 доби в теплому приміщенні для бродіння, потім розмішують у 10 л води та обробляють насадження з періодичністю 1 раз на 2 тижні.
  6. До профілактичних заходів слід віднести такі дії:

осіння дезінфекція та обробка парників та теплиць;
весняне добриво ґрунту мідним купоросом;
регулярне розпушування ґрунту;
чіткий та продуманий графік поливу;
провітрювання закритих грядок;
дотримання сівозміни;
попереднє замочування насіння у препаратах проти фітофтори;
обробку посадкових лунок гарячим розчином марганцівки
Щодо фітофтори сміливо висловлюся, що запобігти захворюванню набагато простіше, ніж потім його позбуватися. Намагайтеся дотримуватись заходів профілактики, щоб мінімізувати шкоду від грибка і зберегти врожай.