Рослини

Як я використовую йод для підгодівлі і захисту томатів — мій надійний помічник у вирощуванні помідорів

Томати є однією з найвибагливіших до родючості ґрунту культур, вони чуйно реагують на підживлення. Під час їх вирощування використовуються як органічні, так і мінеральні комплексні добрива. Серед народних засобів часто застосовується йод. Він підвищує стійкість рослин до хвороб і шкідників, сприяє зростанню помідорів, а також дозволяє отримати більш багатий урожай. Сьогодні я вам розповім, як правильно використовувати йодний розчин при вирощуванні томатів.

Застосування йоду

Користь йоду для культури

Городники вже давно використовують цю речовину в якості добрива, але засіб здобуло найбільшу популярність у власників теплиць.

Йод не є обов’язковим елементом для росту рослин, але його дефіцит погано відбивається на розвитку культури та освіті плодів, тому я регулярно його використовую. Особливо важливий цей елемент для молодих кущиків.

Якщо ви помітили нестача йоду томатів-на допомогу прийде підживлення

Нестача йоду можна розпізнати за такими проявами:

  • листя мляві і слабкі;
  • тонкі стебла;
  • дорослі кущі не переходять в стадію плодоношення;
  • занадто довгий дозрівання плодів;
  • мало зав’язей;
  • масове ураження тютюнової мозаїкою, бурою плямистістю і кореневою гниллю.

Якщо не усунути дефіцит йоду, біля кущів знизиться імунітет, що призведе до зараження різними захворюваннями. Цей компонент сприяє вкоріненню розсади і допомагає зберегти врожай у випадку прояву хвороб.

Використання в теплицях та відкритому грунті

У теплицях я зазвичай проводжу кореневу підгодівлю. На відкритому грунті досить обприскування розчином йоду, так як дощі будуть змивати речовина з листя в грунт.

Обприскування томатів

У тепличних умови рослини частіше уражаються захворюваннями, тому йод використовується для дезінфекції повітря. Для цього потрібно:

  • на кожну опору куща підвісити пляшечку з йодом так, щоб він розташовувався вертикально;
  • відкрити кришки.

Речовина почне випаровуватися і поширюватися по теплиці. Також воно буде вбиратися листям рослин. У цей час не можна часто заходити в теплицю, так як йод в леткій стані може нашкодити організму.

Підживлення у відкритому ґрунті здійснюється вранці або ввечері. Якщо провести її вдень, рослини можуть отримати опіки.

Способи і правила внесення

Підгодівля може бути кореневого та позакореневого. Для досягнення максимального результату я намагаюся їх чергувати між собою. Кореневе підживлення добре підходить для розсади. З її допомогою можна збільшити врожайність кущів до 15 %. Перший раз обробляю рослини після формування другої пари листків. Другий раз вношу йод під час утворення зав’язей, а третій – при плодоношенні.

Підготовка живильного розчину

Кореневе підживлення

Поливаючи рослини розчином йоду, важливо пам’ятати, що не можна використовувати холодну воду. Це може стати причиною шоку кущиків, вони значно сповільнюють свій ріст. Також добриво слід вносити до вже зволожений грунт, і робити це виключно під корінь.

За день до пересадки рослин на постійне місце необхідно обробити грядки. Для цього на відро води потрібно додати 3 краплі йоду. Це дозволить знищити патогенну флору, що мешкає в грунті.

Обприскування

Найбільш популярним способом підживлення йодом є обприскування. Перший раз процедуру необхідно проводити через два тижні після пересаджування на постійне місце. Необхідно намагатися рівномірно обприскувати посадки, тримаючи розпилювач на відстані від рослин.

Обприскування

Сезон обприскування закінчується у вересні. Але якщо прохолодна погода встановилася раніше, краще відмовитися від процедури. Мінімальна температура, при якій можна проводити позакореневе підживлення, становить +18 градусів.

Рецепти приготування розчинів

Ефективність йоду можна підвищувати за допомогою різних засобів. Про це я розповім нижче.

З молоком

Молоко дозволяє більш якісно боротися з шкідниками помідорів. Комахи погано переносять лактозу і молочний цукор. Також молоко після висихання утворює на поверхні листя тонку плівку, що захищає рослини від грибкових інфекцій.

Догляд за томатами

Чисте молоко можна використовувати для обприскування, так як воно погубить рослини.

Для підгодівлі і захисту посадок треба приготувати розчин:

  • 1 л молока;
  • 4 л води;
  • 15 крапель йоду.

Використання сироватки

Сироватку отримують під час створаживания молока. Вона має кислу реакцію. Також у її складі знаходяться корисні для помідорів мікроелементи, які стимулюють утворення плодів і підвищують імунітет.

Кисле середовище пригнічує грибки. В теплиці і у відкритому грунті можна застосовувати тільки розведену водою сироватку в пропорції 1 до 10. Для посилення ефекту і підгодівлі в одержаний розчин додається 10 крапель йоду.

Йод і зеленка

Обприскування йодом і зеленкою дозволяє підвищити імунітет рослин. Особливо це актуально в серпні, коли загроза фітофторозу значно збільшується.

Фітофтора томатів

Для приготування робочого розчину потрібно змішати:

  • 1 л теплої води;
  • 1 мл йоду;
  • 4 краплі зеленки.

Виростити екологічно чисті томати досить просто. Недороге аптечне засіб допоможе в цьому. Під час роботи з йодом важливо своєчасно проводити обробки і дотримуватися пропорції. Такі підживлення допоможуть виростити великі і соковиті плоди.

та інші матеріали ви можете знайти на нашому

А ще читайте: